EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı nedir?

Burun estetiği ameliyatı, burun şeklinde doğuştan veya sonradan alınan darbeler sonucu şekil bozukluğu yaşayan hastalarda arzu edilen şekillendirmenin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen bir estetik ve plastik cerrahi operasyonudur. Burun estetiği ameliyatlarının birçoğu hastanın dış görünüşüne ilişkin duyduğu kaygıları giderme amaçlı gerçekleştirilmekle beraber, burun eti, kıkırdak ve kemik yapıları sebebiyle nefes alma problemi yaşayan hastaların tedavisi için gerekli burun şekli düzeltmelerinin yapılmasını da kapsamaktadır.

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Burun estetiği ameliyatına, estetik ve plastik cerrahi alanında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre burun estetiği ameliyatının kapsamı belirlenmektedir. Operasyon kapsamını oluştururken, ameliyat ile yeniden şekillendirilecek olan burun yapısının kişinin yüz hatları ile orantısal olması ve bu sayede doğal bir görünüm yansıtması için bilgisayar programları kullanılarak önce – sonra ön izlemeleri yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında açık ve kapalı olmak iki farklı teknik kullanılmaktadır. Açık teknikte, burnun uç bölümü altından açılan cerrahi kesi ile burun derisi kaldırılmakta ve burun yapısında istenilen düzeltmeler yapıldıktan deri tekrar dikiş atılarak kapatılmaktadır. Kapalı teknikte ise, operasyon burun deliklerinin içinden yapılan girişim ile deri kaldırılmadan gerçekleştirilmektedir. Her iki teknik de genel anestezi altında gerçekleştirilmekte ve operasyon sırasında hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Burun estetiği ameliyatında kullanılacak olan teknik, estetik ve plastik cerrahi doktorunun yaklaşımına ve hastanın beklediği sonuçlara bağlı olarak belirlenmektedir. Ameliyatın kapsamına göre değişmekle birlikte burun estetiği ameliyatı ortalama 2 saat sürmektedir. Ameliyat bitiminde burun şeklinin oturması amacıyla tampon ve atel kullanılmaktadır.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerlemektedir?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastanın doktorun uygun göreceği şekilde bir ya da birkaç gün hastanede kalması gerekebilmektedir. Genel anestezi ile gerçekleştirildiği için operasyon sırasında acı ve ağrı duymayan hastaya genel anestezi etkileri ortadan kalktıktan sonra hissedebileceği ağrılara yönelik ağrı kesiciler verilmektedir. Operasyon kapsamında burun bölgesine yerleştirilen tampon ve atel yaklaşık 5 gün içerisinde çıkarılmaktadır. Ameliyatta açık teknik kullanılmış ve cerrahi kesi dikişi yapılmışsa dikişler ilk hafta içerisinde alınmaktadır. Hasta, operasyonun kapsamına göre değişebilmekle beraber 1 hafta içerisinde sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmektedir. Ameliyat sonrası burun bölgesinde oluşabilecek olan şişlikler ve morluklar zamanla azalarak ortadan kalkmaktadır. Operasyon sonuçlarının burundaki şişliğin de inmesiyle gözlemlenebilir hale geldiği ilk 6 ay zorlayıcı aktivitelerden kaçınılmalı ve doktorun ameliyat sonrası uyarılarına uyulmalıdır.

Burun estetiği ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Burun estetiği ameliyatında iz kalma ihtimali operasyonda kullanılan tekniğe göre farklılık göstermektedir. Açık teknik kullanımı burun uç bölümüne oldukça küçük bir cerrahi kesi yapmayı gerektirmekte ve bu sebeple operasyon sonrası çok fazla belli olmayan ve zamanla belirginliği azalan küçük bir ameliyat izi oluşumuna sebep verebilmektedir. Kapalı teknik kullanımında ise dışarıdan yapılan bir kesi olmaması, iz kalma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Sahip olduğu bu avantaj, operasyon için uygun görülmesi durumunda kapalı teknik kullanımını tercih edilir kılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olması dolayısıyla burun estetiği ameliyatı anesteziye bağlı birtakım riskleri barındırmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanının ameliyat öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından operasyona bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, operasyon sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Operasyonun alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ameliyat ortamında gerçekleştirilmesi ameliyatın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Burun estetiği ameliyatının fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi …. numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.