EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Lipomatik ile Liposuction

Liposuction ameliyatı nedir?

Liposuction ameliyatı, vücut yağlarının belirli alanlarda yoğunlaşmış olduğu hastalarda problemli bölgelerdeki yağların dışarıdan müdahale ile alınmasını sağlayan ve bu sayede vücudu şekillendirmeyi amaçlayan bir estetik ve plastik cerrahi operasyonudur.

Bölgesel yağlanma nerelerde olur?

Kişinin vücut yağlarının birikim gösterme eğiliminde olduğu bölgeler kişinin genetik özelliklerine ve yaşam tarzına bağlı olarak değişebilmektedir. Kadınlarda karın bölgesi, kalça, basen, popo alanları bu tarz bölgesel yağlanmaların yoğunlaştığı alanlar olarak ön plana çıkarken, erkeklerde bel ve gıdı bölgeleri yağ hücrelerinin toplanarak orantısız bir birikim gösterdiği alanlar olmaktadır. Erkeklerde yağların göğüs bölgesinde birikmesi sonucu meme büyümesi olarak kendini gösteren ve hormonlar açısından incelenmesi gereken durumlar da yaygındır ve tedavide liposuction ameliyatına veya meme cerrahisine başvurulmaktadır. Kadınlarda göğüslerde yaşanan orantısız büyüklük problemine meme küçültme operasyonu yoluyla çözüm sağlanabilmektedir.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Liposuction ameliyatına gerek duyulmaksızın bölgesel zayıflama sağlamak mümkün müdür?

Beslenme uzmanı gözetiminde yürütülen sağlıklı bir diyet ve egzersiz ile kilo kaybı sağlamak bölgesel yağlanma problemine bir ölçüde yardımcı olabilmektedir. Kişinin kilo kaybı yaşamasına rağmen bölgesel olarak yerleşmiş ve direnç gösteren yağlarından kurtulamadığı durumlarda ise hastalar dışarıdan müdahale gerektiren uygulamalara yönelim göstermektedir. Bölgesel yağlanma probleminin kapsamına bağlı olarak, medikal estetik alanında cerrahi boyut taşımaksızın başarılı sonuçlar veren bölgesel zayıflama uygulamalarına başvurulabilmektedir. Kilo kaybı ve bölgesel zayıflama ile problemli alanlarda istediği yağ kaybını elde edemeyen ve daha ileri düzeyde problem yaşayan hastalarda liposuction ameliyatı tercih edilen cerrahi bir yöntem olmaktadır.

Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?

Liposuction ameliyatına, estetik ve plastik cerrahi alanında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre liposuction ameliyatının kapsamı belirlenmektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Sorunlu bölgede açılan ve 10 mm’den büyük olmayan cerrahi kesiler ile operasyona başlanmakta ve ince borular üzerinden basınç yardımıyla istenilen ölçüde yağ alımı sağlanmaktadır. Ameliyatın kapsamına göre değişmekle birlikte liposuction ameliyatı ortalama 1 – 2 saat sürmekte ve dikişlerin kapatılmasıyla tamamlanmaktadır. Ameliyat bitiminde hastaya vücut şeklinin oturmasına yardımcı olan ameliyat korsesi giydirilmektedir.

Liposuction ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerlemektedir?

Liposuction ameliyatı sonrasında genellikle hastanın hastanede kalması gerekmemekte, ancak kapsamlı bir ameliyat sonrasında doktorun tercih etmesi durumunda bir gün hastanede kalınmaktadır. Genel anestezi ile gerçekleştirildiği için operasyon sırasında acı ve ağrı duymayan hastaya genel anestezi etkileri ortadan kalktıktan sonra hissedebileceği ağrılara yönelik ağrı kesiciler verilmektedir. Ameliyat dikişleri eriyebilir ipliklerle gerçekleştirilmekte ve dışarıdan müdahale olmadan varlığını yitirmektedir. Hasta, operasyonun kapsamına göre değişebilmekle beraber 1 hafta içerisinde sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmektedir. Operasyon sonuçlarının gözlemlenebilir hale geldiği ilk ay boyunca ameliyat korsesinin kullanımına devam edilmelidir. Ameliyat sonrası yağ alımı gerçekleştirilen bölgelerde oluşabilecek olan şişlikler ve morluklar zamanla azalarak ortadan kalkmaktadır. Ameliyat sonuçlarının tam anlamıyla oturacağı ilk 6 ay ameliyat bölgesi özellikle korunmalı ve doktorun ameliyat sonrası uyarılarına uyulmalıdır.

Liposuction ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Liposuction ameliyatı için gerekli olan cerrahi kesiler ilgili alanlarda 10 mm’den büyük olmayacak şekilde açılmaktadır. Küçük boyutta olmaları sebebiyle ameliyat sonrası atılan dikişlerle kapanan kesiler zaman içerisinde belirginliğini kaybetmektedir.

Liposuction ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olması dolayısıyla liposuction ameliyatı anesteziye bağlı birtakım riskleri barındırmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanının ameliyat öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından operasyona bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, operasyon sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Operasyonun alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ameliyat ortamında gerçekleştirilmesi ameliyatın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Liposuction operasyonunun fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi 0532 301 90 52 numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.