EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Estetik Dolgu

Dolgu uygulaması nedir?

Dolgu uygulaması, cerrahi bir operasyon olmaması dolayısıyla estetik ve plastik cerrahi operasyonu kapsamında değil medikal estetik kapsamında değerlendirilen bir uygulamadır. Zamanın cilt üzerindeki olumsuz etkileri, kırışıklık çizgileri ve hacim kaybına bağlı olarak bozulan yüz hatları ile kendini göstermektedir. Dolgu uygulaması, hastanın bu gibi belirtilere bağlı estetik kaygılarını gidermek ve cildinde genç ve gergin bir görünüm elde etmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Dudaklarında daha dolgun bir görünüm isteyen hastalarda da hacim verme etkisi yüksek olan dolgu uygulamasından faydalanılmaktadır.

Dolgu uygulaması nasıl yapılır?

Dolgu uygulamasına, estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre dolgu uygulamasının kapsamı belirlenmektedir. Hastanın tercihine göre lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen uygulamada hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Uygulama ince uçlu iğne kullanımı ile dolgu malzemesinin sorunlu alanlara aktarımı üzerine dayalıdır. Lokal anestezi tercih eden hastalarda uygulamaya 20 dakikalık bir süre eklenmekte ve genelde kapsamlı bir dolgu uygulaması lokal anestezi için gerekli süre dahil olmak üzere 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Hasta uygulama tamamlandığı andan itibaren sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmekte ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara ilişkin bilgilendirilmektedir.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Dolgu uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Kırışıklık çizgilerinin belirgin olmaya elverişli olduğu alın bölgesi, kaşların ortası, ağız çevresi ve hacim kaybına bağlı olarak yüz hatlarında bozulma oluşturan yanak, elmacık kemikleri ve şakak bölgeleri dolgu uygulaması ile toparlanabilir yüz bölgeleridir. Göz çevresini ilgilendiren dolgu uygulamalarında kullanılan içerik medikal açıdan güçlendirilmekte ve daha hassas bir uygulama gerektiren yöntem “ışık dolgusu” olarak adlandırılmaktadır. Dudaklarında nemli ve dolgun bir görünüm elde etmek isteyen hastalarda ise dolgu içeriğinin dudaklara aktarımına dayalı ‘dudak dolgusu’ ile istenilen sonuçlar sağlanmaktadır.

Dolgu uygulamasında nasıl bir içerik kullanılır?

Dolgu uygulamasında kullanılan hacim arttırıcı içerik, insan vücudunda zaten bulunan ve bu yüzden vücuda yabancı olmayan bir malzeme niteliği taşıyan hyalüronik asittir. Hyalüronik asitin hacim arttırma yeteneği su tutma özelliğinden gelmektedir. Uygulama ile aktarıldığı alanlarda doğal bir parlaklık ve hacim sunan hyalüronik asit miktarı bölgedeki ihtiyaca ya da elde edilmek istenen dolgunluğa bağlı olarak arttırılabilmektedir. Uygulanma ölçüsüne doğru orantılı bir hacim artışı sunan hyalüronik asit kullanımında doğallığı bozmayacak miktarların tercihi uygulama başarısını etkilemektedir.

Dolgu uygulaması ile elde edilen etkiler ne kadar sürer?

Dolgu uygulaması ile elde edilen etkiler kalıcı değildir ve uygulamadan sonra ilgili alanda sağlanan hacim etkisi, gerginlik ve parlaklık ortalama 8 – 12 ay devamlılık göstermektedir. Uygulama etkilerinin zaman içerisinde ortadan kalkmasındaki en önemli unsur dolgu malzemesi içeriğini oluşturan hyalüronik asitin vücut tarafından emilerek varlığını yitirmesidir. Tekrarlanabilir olmasında sakınca olmayan dolgu uygulaması belirli aralıklarla yinelenebilmekte ve istenilen görünüm sürdürülebilmektedir.

Dolgu uygulaması sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olmaması dolayısıyla dolgu uygulaması anesteziye bağlı riskleri barındırmamaktadır. Estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun uygulama öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından uygulamaya bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, uygulama sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Uygulamanın alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ortamda gerçekleştirilmesi uygulamanın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Dolgu uygulamasının fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi +90 (532) 301 90 52 numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.