EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği nedir?

Göz kapağı estetiği, göz kapağında ve göz altı dokuda zamanın etkileri ile oluşan kırışık, torbalı, şiş ve sarkık görünümü hastanın estetik kaygılarını gidermek amacıyla düzeltmeyi amaçlayan ve tıp dilinde ‘blefaroplasti’ olarak bilinen bir estetik ve plastik cerrahi operasyonudur.
Göz kapağı estetiği operasyonuna gerek duyulmaksızın göz çevresinde toparlama sağlamak mümkün müdür?
Göz çevresine yönelik genç ve sağlıklı görünümü cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmadan sağlamayı hedefleyen medikal estetik yöntemleri mevcuttur. Göz kapağı ve göz altı bölgelerine bağ dokularını güçlendirici dolgu malzemesi aktarımı ile gerçekleştirilen ve ışık dolgusu olarak anılan yöntem bunlardan birisidir ve ileri seviyede olmayan problemlere müdahale amaçlı cerrahi boyut taşımayan bir uygulamadır. Medikal estetik alanında günden güne ilerleme gösteren lazer sistemleriyle de göz çevresinde olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. Medikal estetik yöntemleri ile göz kapağı ve göz altı bölgesinde istenilen toparlanma etkisinin elde edilemediği durumlarda ve daha ileri düzeyde problem yaşayan hastalarda göz kapağı estetiği operasyonuna başvurmak gerekebilmektedir.

Göz kapağı estetiği operasyonu nasıl yapılır?

Göz kapağı estetiği operasyonuna, estetik ve plastik cerrahi alanında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre göz kapağı estetiği operasyonunun kapsamı belirlenmektedir. Genel anestezi ya da uygun olması durumunda lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Göz kapağı bölgesinde katlanma çizgisi üzerinden açılan cerrahi kesi ile operasyona başlanmakta ve fazla doku alınıp göz kapağında şekillendirme sağlanmaktadır. Göz altı bölgesinde ise kirpik diplerinden açılan cerrahi kesi ile girişimde bulunulmakta ve doku istenilen görünüme kavuşturulmaktadır. Ameliyatın kapsamına göre değişmekle birlikte göz kapağı estetiği operasyonu ortalama 2 saat sürmekte ve gözlerin pansumanla kapatılmasıyla tamamlanmaktadır.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Göz kapağı estetiği operasyonu sonrası iyileşme süreci nasıl ilerlemektedir?

Göz kapağı estetiği operasyonu sonrasında genellikle hastanın hastanede kalması gerekmemektedir. Genel veya lokal anestezi ile gerçekleştirildiği için operasyon sırasında acı ve ağrı duymayan hastaya anestezi etkileri ortadan kalktıktan sonra hissedebileceği ağrılara yönelik ağrı kesiciler verilmektedir. Operasyon sonrasında göz bölgesine yerleştirilen pansumanlar ertesi gün çıkarılmakta ve dikişler 5 gün içerisinde alınmaktadır. Hasta, operasyonun kapsamına göre değişebilmekle beraber 5 gün içerisinde sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmektedir. Operasyon sonuçlarının gözlemlenebilir hale geldiği ilk 3 ay göz bölgesi özellikle korunmalı ve doktorun ameliyat sonrası uyarılarına uyulmalıdır.

Göz kapağı estetiği operasyonu sonrası iz kalır mı?

Göz kapağı estetiği operasyonu için gerekli olan cerrahi kesi göz kapağı üzerinde katlanma çizgisi üzerinde kalacak ve görünmeyecek şekilde açılmaktadır. Göz altına sağlanan girişimde de cerrahi kesinin kirpiklerin altında gizli kalması amaçlanmaktadır. Operasyon sonrası atılan dikişlerle kapanan kesiler hafif pembe bir çizgi şeklinde varlığını sürdürmektedir ancak özel kremlerin kullanımıyla ve zaman içerisinde belirginliği azalmaktadır.

Göz kapağı estetiği operasyonu sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilmesi durumunda göz kapağı estetiği operasyonu anesteziye bağlı birtakım riskleri barındırmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanının ameliyat öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından operasyona bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, operasyon sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Operasyonun alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ameliyat ortamında gerçekleştirilmesi ameliyatın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Göz kapağı estetiği operasyonunun fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi …. numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.