EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Karbon Peeling

Q-Switched Nd: Yag Lazer ile karbon peeling uygulaması nedir?

Q-Switched Nd: Yag lazer ile karbon peeling uygulaması, cerrahi bir operasyon olmaması dolayısıyla estetik ve plastik cerrahi operasyonu kapsamında değil medikal estetik kapsamında değerlendirilen bir uygulamadır. Teknolojik gelişmeler medikal estetik alanında birçok farklı tedaviye uygun nitelikte cihaz üretmeyi mümkün kılmaktadır. Tedavilerde kullanılan lazer sistemleri, hastanın estetik kaygılarını minimum acı ve ağrı ile kısa sürede gidermeyi amaçlamaktadır. Q-Switched Nd: Yag lazer ile karbon peeling uygulaması, bu amaca uygun şekilde dövme yaptırmış olan ancak sonrasında yaptırmış olduğu dövmeyi sildirmek isteyen kişilerde ve cilt lekesi problemi yaşayan hastalarda çözüme ulaşmayı sağlamaktadır. Q-Switched Nd: Yag lazer uygulamasının ilgili bölgeye sürülen karbon içeriği ile kombine edilmesi işlemin başarısını arttırmaktadır. Dövme amaçlı olarak cilt altı dokulara yerleştirilmiş boya pigmentlerini parçalara bölerek yok etmeyi sağlayan uygulama, aynı yaklaşımla cilt lekelerinin giderilmesinde de olumlu etkiler göstermektedir.

Q-Switched Nd: Yag Lazer ile karbon peeling uygulaması nasıl yapılır?

Q-Switched Nd: Yag Lazer ile karbon peeling uygulamasına, estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre Q-Switched Nd: Yag Lazer ile karbon peeling uygulamasının kapsamı belirlenmektedir. Hastanın tercihine göre lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen uygulamada hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. İlk aşamada cilt temizlenmekte ve karbon içeriği sorunlu bölgeye sürülmektedir. Karbon içeriğinin ciltte emilimi yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Uygulama, cihazda bulunan başlık ile lazer enerjisinin sorunlu alanlarda cildin alt katmanına iletilmesi üzerine dayalıdır ve cihaz ayarlarından uygulama kapsamına göre farklı dalga boyu, atım sıklığı, tarama alanı genişliği, akım gücü ayarları seçilebilmektedir. Lokal anestezi tercih eden hastalarda uygulamaya 20 dakikalık bir süre eklenmekte ve genelde kapsamlı bir uygulama lokal anestezi için gerekli süre dahil olmak üzere 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Hasta uygulama tamamlandığı andan itibaren sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmekte ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara ilişkin bilgilendirilmektedir. Q-Switched Nd: Yag Lazer ile karbon peeling uygulamasında birer hafta arayla yapılacak 5 seans sonuçların netlik kazanmasına yeterli olmakta, ancak tedaviye bağlı olarak birkaç seans daha devam edilmesi gerekli görülebilmektedir.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Hangi bölgelere yapılır?

Q-Switched Nd: Yag Lazer ile karbon peeling uygulaması vücudun genelinde hemen hemen her bölgede gerçekleştirilebilir bir nitelik taşımaktadır. Dövmelerin yaptırılmış olduğu bölgeler vücutta değişiklik göstermekle beraber kollar, bacaklar ve sırt bölgesi uygulamanın sıklıkla gerçekleştirildiği alanlar olmaktadır. Lekelere yönelik uygulamalarda ise tedaviye en çok yüz ve boyun bölgesinde ihtiyaç duyulmaktadır.

Nasıl bir cihaz kullanılır?

Dalga boyu olarak 4 farklı seçeneği olan Q-Switched Nd: Yag Lazer cihazı, lazer teknolojisi ile çalışan ve özellikle sahip olduğu 1064 nm dalga boyu ile diğer lazer sistemlerinden farklılık gösteren güvenilir bir medikal estetik cihazıdır. Başlık seçeneklerine ve dalga boyu, atım sıklığı, tarama alanı genişliği, akım gücü ayarlarına sahip olan cihaz tedavinin kapsamına göre belirlenen tercih seçenekleri ile çalışmaktadır.

Etkileri ne kadar sürer?

Q-Switched Nd: Yag Lazer ile karbon peeling uygulaması ile elde edilen etkiler dövmenin silinmesi, lekelerin giderilmesi anlamında problemi ortadan kaldırma etkisi göstermektedir. Uygulamanın yapıldığı alanda veya başka alanlarda zaman içerisinde yeniden lekelenme problemi yaşandığında veya başka bir dövmenin silinmesi istendiğinde, tekrarlanabilir olmasında sakınca olmayan uygulama tedavi amaçlı olarak yinelenebilmektedir.

Sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olmaması dolayısıyla Q-Switched Nd: Yag Lazer ile karbon peeling uygulaması anesteziye bağlı riskleri barındırmamaktadır. Estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun uygulama öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından uygulamaya bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, uygulama sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Uygulamanın alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ortamda gerçekleştirilmesi uygulamanın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Karbon Peeling fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi 0532 301 90 52 numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz ya da Soru İçin butonunu kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.