EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Zaman Makinesi

Zaman makinesi nedir?

Zaman makinesi, cerrahi bir operasyon olmaması dolayısıyla estetik ve plastik cerrahi operasyonu kapsamında değil medikal estetik kapsamında değerlendirilen bir uygulamadır. Medikal estetik alanında, teknoloji günden güne önem kazanmakta ve ultrason, radyo frekans ve lazer teknolojileri kullanımına dayalı cihaz üretimleri ile hastaların yaşadığı estetik problemlerin cerrahi ameliyatlara gerek duyulmadan en pratik ve en ağrısız şekilde giderilmesi amaçlanmaktadır. Zaman makinesi bu amaca uygun şekilde, vücudun genelinde yer alan çeşitli cilt problemlerine, bölgesel yağlanmaya ve vücut şekillendirmeye yönelik istenilen etkileri kullanılan makine vasıtasıyla, herhangi bir cerrahi girişime gerek duyulmadan sağlamaktadır.

Zaman makinesi uygulaması nasıl yapılır?

Zaman makinesi uygulamasına, estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre zaman makinesi uygulamasının kapsamı belirlenmektedir. Anestezi gerektirmeyen uygulamada hasta acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Zaman makinesi su ve ultrason enerjisi kullanımıyla cilt üzerinin temizlenmesini amaçlayan peeling işlemi ile başlamaktadır. Derinlemesine temizlenmiş bir cilt sağlayan bu adım istenilen uygulama içeriklerinin dokulara daha verimli bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. İlerleyen adımlarda, makine ayarlarından uygulama kapsamına göre enerji seçimi yapılmakta ve kullanılan başlık ile hastanın ihtiyacına bağlı olarak ilgili bölgeler üzerinden geçilmektedir. Ultrason ve radyo frekans teknolojilerinin aracılığıyla dokularda onarım ve gerginlik sağlanmakta, yağ hücreleri azaltılarak kas yapıları titreşim ile toparlanmaktadır. Kapsamlı bir zaman makinesi uygulaması 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Hasta uygulama tamamlandığı andan itibaren sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmekte ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara ilişkin bilgilendirilmektedir. Zaman makinesi uygulamasında 2 hafta arayla yapılacak 6 – 8 seans sonuçların daha başarılı olmasına katkı sağlamaktadır.

Zaman makinesi uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Zaman makinesi uygulamasının en önemli avantajlarından birisi hemen hemen bütün vücut üzerinde etki sağlayabilir olmasıdır. Kırışıklıkların giderilmesi ve gerginliğini yitirmiş sarkık cildin toparlanması amacıyla yüz ve boyun bölgesi; bölgesel yağlanma probleminin sıkça görüldüğü karın, basen, kalça, popo bölgeleri; selülit tedavisine ve kan akışını arttırmaya yönelik olarak kollar ve bacaklar uygulamanın sıklıkla gerçekleştirildiği alanlar olmaktadır.

Zaman makinesi uygulamasında nasıl bir makine kullanılır?

Zaman makinesi uygulamasında kullanılan makine radyo frekans ve ultrason teknolojileri ile çalışan güvenilir bir medikal estetik cihazıdır. Farklı enerji seçeneklerini ve farklı tedavilere yönelik başlıkları bir arada barındıran cihaz hem yüz hem de vücut bölgelerinde tedavinin kapsamına göre belirlenen tercih seçenekleri ile çalışmaktadır.

Zaman makinesi ile elde edilen etkiler ne kadar sürer?

Zaman makinesi ile elde edilen etkiler kalıcı değildir ve uygulamadan sonra ilgili alanlarda sağlanan toparlanma, sıkılık ve gençleşme ortalama 1 – 2 yıl kadar devamlılık göstermektedir. Tekrarlanabilir olmasında sakınca olmayan zaman makinesi uygulaması belirli aralıklarla yinelenebilmekte ve istenilen görünüm sürdürülebilmektedir.

Zaman makinesi uygulaması sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olmaması dolayısıyla zaman makinesi uygulaması anesteziye bağlı riskleri barındırmamaktadır. Estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun uygulama öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından uygulamaya bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, uygulama sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Uygulamanın alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ortamda gerçekleştirilmesi uygulamanın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Zaman makinesi uygulamasının fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi 0532 301 90 52 numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.