EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Fokuslu Ultrason

Fokuslu Ultrason uygulaması nedir?

Fokuslu Ultrason uygulaması, cerrahi bir operasyon olmaması dolayısıyla estetik ve plastik cerrahi operasyonu kapsamında değil medikal estetik kapsamında değerlendirilen bir uygulamadır. Medikal estetik alanında son dönemde teknolojinin gelişiminden faydalanarak, hastanın estetik açıdan kaygı duyduğu yaşlılık belirtilerine cerrahi ameliyata gereksinim duyulmadan çözüm sağlanması amaçlanmaktadır. Tıpta yıllardır kullanılan ultrason teknolojisinin odaklanmış ve yoğunlaştırılmış hale getirilmesini sağlayan Fokuslu Ultrason cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların yüz ve boyun bölgelerinde ses dalgaları yoluyla pratik ve ağrısız bir şekilde gençleşme etkileri elde edilmesine imkan sunmaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeyen uygulamada, cihazın sahip olduğu yüksek yoğunluk odaklı ultrason (HIFU) teknolojisi ile deri altı dokularda ısı artışı yoluyla onarıcı hücre hareketliliği sağlanmaktadır.

Fokuslu Ultrason uygulaması nasıl yapılır?

Fokuslu Ultrason uygulamasına, estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre Fokuslu Ultrason uygulamasının kapsamı belirlenmektedir. Soğutucu etkiye sahip olduğu için anestezi gerektirmeyen uygulamada hasta acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Uygulama, seçilen başlık ile tedavi kapsamında belirlenmiş sorunlu alanlar üzerinden geçmeye dayalıdır ve cihaz ayarlarından uygulama kapsamına göre farklı akım ve yoğunluk ayarları seçilebilmektedir. Kapsamlı bir Fokuslu Ultrason uygulaması 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Hasta uygulama tamamlandığı andan itibaren sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmekte ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara ilişkin bilgilendirilmektedir. Fokuslu Ultrason uygulamasında 2 hafta arayla yapılacak 4 seans sonuçların daha başarılı olmasına katkı sağlamaktadır.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Odaklı Ultrason uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Yüz ve boyun bölgelerinde hemen hemen her alanda uygulanabilmektedir. İhtiyaç duyulan hastalarda dekolte bölgesi de uygulama kapsamına alınabilmektedir.

Fokuslu Ultrason uygulamasında nasıl bir makine kullanılır?

Fokuslu Ultrason cihazı, yüksek yoğunluk odaklı ultrason teknolojisi ile çalışan güvenilir bir medikal estetik cihazıdır. Başlık seçeneklerine ve akım ve yoğunluk ayarlarına sahip olan cihaz tedavinin kapsamına göre belirlenen tercih seçenekleri ile çalışmaktadır.

Elde edilen etkiler ne kadar sürer?

Fokuslu ultrason uygulaması ile elde edilen etkiler kalıcı değildir ve uygulamadan sonra ilgili alanlarda sağlanan gerginlik ve toparlanma ortalama 6 ay kadar devamlılık göstermektedir. Tekrarlanabilir olmasında sakınca olmayan uygulama belirli aralıklarla yinelenebilmekte ve istenilen görünüm sürdürülebilmektedir.

Fokuslu Ultrason uygulaması sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olmaması dolayısıyla anesteziye bağlı riskleri barındırmamaktadır. Estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun uygulama öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından uygulamaya bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, uygulama sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Uygulamanın alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ortamda gerçekleştirilmesi uygulamanın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Fokuslu ultrason fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi 0532 301 90 52 numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz ya da Soru İçin butonunu kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.