EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik Ameliyatlar

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlar nelerdir?

Obezite, fazla kilolu olma durumundan daha ileri bir noktada, kişinin yaşam kalitesini düşüren ve yaşamı tehdit eden diğer birçok hastalığa davetiye çıkaran ciddi bir sağlık sorunudur. Günümüzde obezite problemi ile mücadele eden hastaların tedavisinde mide kapasitesinin azaltılmasına ve gıda sindiriminin kısıtlanmasına yönelik birçok cerrahi ameliyata başvurulmakta ve hastaların yüksek oranda kilo kaybı yaşaması sağlanabilmektedir. Tıp dilinde ‘bariatrik cerrahi’ olarak bilinen obezite cerrahisi uygulamaları sonrasında hasta istenildiği şekilde yoğun kilo kaybı yaşamakta ancak vücut genelinde hızlı ve yüksek oranda yaşanan bu değişim dokularda hasar oluşturmaktadır. Kas ve deri dokularının vücutta yaşanan ani kilo değişimine aynı hızla adapte olamamasından kaynaklı olan bu doku deformasyonları ancak cerrahi müdahale ile toparlanabilmektedir. Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlar, bariatrik cerrahi tedavisi görmüş olan hastaların vücut şeklinin yeniden toparlanması ve yapılandırılması amaçlı gerçekleştirilen estetik ve plastik cerrahi operasyonlarını kapsamaktadır.

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlar nasıl yapılır?

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlara, estetik ve plastik cerrahi alanında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemlerine göre ameliyatların kapsamı belirlenmektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlarda hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Karın germe, meme cerrahisi, yüz germe gibi vücudun birçok farklı bölgesine yönelik farklı ameliyatları kapsayan yaklaşım ile vücudun genelinde yaşanan deformasyon toparlanabilmektedir. Ameliyatların kapsamlarına bağlı olarak operasyonların tek seferde yapılmasından ziyade belirli bir sürece yayılması tercih edilebilmektedir. Ameliyatların süresinde operasyon kapsamı belirleyici olmaktadır.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatların ardından iyileşme süreci nasıl ilerlemektedir?

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatların ardından hastanın doktorun uygun göreceği şekilde bir ya da birkaç gün hastanede kalması gerekebilmektedir. Genel anestezi ile gerçekleştirildiği için operasyon sırasında acı ve ağrı duymayan hastaya genel anestezi etkileri ortadan kalktıktan sonra hissedebileceği ağrılara yönelik ağrı kesiciler verilmektedir. Operasyonların kapsamı gereği kullanılması gereken drenler ve pansumanlar 5 gün içerisinde çıkarılmakta ve operasyona bağlı olarak gerekli ise dikişler 1 hafta içerisinde alınmaktadır. Hasta, operasyonun kapsamına göre değişebilmekle beraber 2 hafta içerisinde sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmektedir. Operasyon sonuçlarının gözlemlenebilir hale geldiği ilk aylarda zorlayıcı aktivitelerden kaçınılmalı ve doktorun ameliyat sonrası uyarılarına uyulmalıdır.

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlar iz bırakır mı?

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlar için gerekli olan cerrahi kesiler operasyon alanının yakınında ancak mümkün olduğu kadar görünmeyecek şekilde açılmaktadır. Operasyonlar sonrasında atılan dikişlerle kapanan kesiler hafif pembe bir çizgi şeklinde varlığını sürdürmektedir ancak özel kremlerin kullanımıyla ve zaman içerisinde belirginlikleri azalmaktadır.

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlar sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlar olmaları dolayısıyla obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatlar anesteziye bağlı birtakım riskleri barındırmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanının ameliyat öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından operasyona bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, operasyon sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Operasyonun alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ameliyat ortamında gerçekleştirilmesi ameliyatın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Obezite cerrahisi sonrası estetik ameliyatların fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi +90 (532) 301 90 52numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.