EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı nedir?

Yüz germe ameliyatı, yüz ve boyun bölgesinin genelinde yaşanan kırışıklık, sarkma, deformasyon, hacim kaybı, şekil bozulması gibi problemlerden kaynaklanan yaşlı görünümü hastanın estetik kaygılarını gidermek amacıyla düzeltmeyi amaçlayan ve tıp dilinde ‘ritidektomi’ olarak bilinen bir estetik ve plastik cerrahi operasyonudur.

Yüz germe ameliyatına gerek duyulmaksızın yüz bölgesinde toparlama sağlamak mümkün müdür?

Yüz bölgesine yönelik genç ve sağlıklı görünümü cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmadan sağlamayı hedefleyen birçok medikal estetik yöntemi bulunmaktadır. Botoks ve dolgu yöntemleri yüz bölgesinde yaşlanma karşıtı etkiler elde etme anlamında en bilinen ve sıklıkla gerçekleştirilen uygulamalardır. Cerrahi boyut taşımayan bu medikal estetik yöntemlerine günden güne gelişme gösteren lazer ve ultrason sistemlerinin (Brera, Fokuslu Ultrason, Thulium Lazer vb.) kullanımıyla gerçekleştirilen uygulamaların eklenmesi yüz bölgesinde istenilen sonuçları ameliyata gerek kalmaksızın elde etmeye yardımcı olmaktadır. Medikal estetik yöntemleri ile yüz ve boyun bölgesinde istenilen gençleşme etkisinin elde edilemediği durumlarda ve daha ileri düzeyde problem yaşayan hastalarda ise yüz germe ameliyatına başvurmak gerekebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatına, estetik ve plastik cerrahi alanında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre yüz germe ameliyatının kapsamı belirlenmektedir. Operasyon kapsamını oluştururken, ameliyat ile yeniden şekillendirilecek olan yüz ve boyun bölgesinin doğallığını kaybetmeden genç ve gergin bir görünüm kazanması için bilgisayar programları kullanılarak önce – sonra ön izlemeleri yapılmaktadır. Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Operasyonu gerçekleştirmeyi sağlayan cerrahi girişim şakak çizgisinden kulakların arkasına doğru yapılan cerrahi kesi ile başlamaktadır. Yüz ve boyun bölgesine etki edecek şekilde önceden planlamış olan düzeltme ve toparlamalar sağlandıktan sonra gerekli durumlarda fazla deri alınmakta ve dikişler kapatılmaktadır. Ameliyatın kapsamına göre değişmekle birlikte yüz germe ameliyatı ortalama 2 – 3 saat sürmekte ve ameliyat bitiminde yüz pansumanla kapatılmaktadır.

Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerlemektedir?

Yüz germe ameliyatı sonrasında hastanın doktorun uygun göreceği şekilde bir ya da birkaç gün hastanede kalması gerekebilmektedir. Genel anestezi ile gerçekleştirildiği için operasyon sırasında acı ve ağrı duymayan hastaya genel anestezi etkileri ortadan kalktıktan sonra hissedebileceği ağrılara yönelik ağrı kesiciler verilmektedir. Operasyon sonrasında yüz bölgesine yapılan pansuman birkaç gün içinde çıkarılmakta ve dikişler ilk hafta içerisinde alınmaktadır. Hasta, operasyonun kapsamına göre değişebilmekle beraber 1 hafta – 10 gün içerisinde sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmektedir. Ameliyat sonrası yüz bölgesinde oluşabilecek olan şişlikler ve morluklar zamanla azalarak ortadan kalkmaktadır. Operasyon sonuçlarının gözlemlenebilir hale geldiği ilk 6 ay yüz bölgesi özellikle korunmalı ve doktorun ameliyat sonrası uyarılarına uyulmalıdır.

Yüz germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Yüz germe ameliyatı için gerekli olan cerrahi kesi kulakların olduğu alanda gizli kalacak ve yüz bölgesi üzerinde görünmeyecek şekilde açılmaktadır. Operasyon sonrası atılan dikişlerle kapanan kesi hafif pembe bir çizgi şeklinde varlığını sürdürmektedir ancak özel kremlerin kullanımıyla ve zaman içerisinde belirginliği azalmaktadır.

Yüz germe ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olması dolayısıyla yüz germe ameliyatı anesteziye bağlı birtakım riskleri barındırmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanının ameliyat öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından operasyona bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, operasyon sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Operasyonun alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ameliyat ortamında gerçekleştirilmesi ameliyatın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Yüz germe ameliyatının fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi 0532 301 90 52 numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.