EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı nedir?

Kulak estetiği ameliyatı, kulaklarının şeklinde doğuştan gelen veya sonradan gerçekleşmiş şekil bozuklukları yaşayan hastalarda arzu edilen şekillendirmenin sağlanması amacıyla gerçekleştirilen bir estetik ve plastik cerrahi operasyonudur. Kulak estetiği ameliyatlarının birçoğu, kulakların ideal bulunan ölçüden büyük ve daha kıvrımlı olduğu ‘kepçe kulak’ olarak adlandırılan durumlarda ya da kıkırdak yapısı belirgin ve kulak uçları fazla sivri olan hastalarda dış görünüşe ilişkin duyulan kaygıları giderme amaçlı gerçekleştirilmektedir. Estetik önceliğin önem taşıdığı birçok estetik ve plastik cerrahi operasyonu belli bir yaş üzerinde olan hastalara uygulanmaktadır. Farklı bir yaklaşımla, kulak şekli küçük yaşlarda oluştuğu için, belirgin düzeyde problemli kulak yapısına sahip olan çocuklarda, psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkilenmeyi önlemek amacıyla erken yaşta kulak estetiği ameliyatına başvurulabilmektedir.

Kulak estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Kulak estetiği ameliyatına, estetik ve plastik cerrahi alanında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre kulak estetiği ameliyatının kapsamı belirlenmektedir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Kulak kepçesi arkasına yapılan cerrahi kesi ile operasyona başlanmakta, kıkırdak yapısı üzerinde yapılan törpüleme ve düzeltmelerle kulaklar istenilen şekilde yeniden biçimlendirilmektedir. Ameliyatın kapsamına göre değişmekle birlikte kulak estetiği ameliyatı ortalama 2 saat sürmekte ve kulakların pansumanla kapatılmasıyla tamamlanmaktadır.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Kulak estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerlemektedir?

Kulak estetiği ameliyatı sonrasında genellikle hastanın hastanede kalması gerekmemektedir. Genel anestezi ile gerçekleştirildiği için operasyon sırasında acı ve ağrı duymayan hastaya genel anestezi etkileri ortadan kalktıktan sonra hissedebileceği ağrılara yönelik ağrı kesiciler verilmektedir. Operasyon bitiminde kulaklara yerleştirilen pansumanlar ertesi gün çıkarılmakta ve dikişler 1 hafta içerisinde alınmaktadır. Hasta, operasyonun kapsamına göre değişebilmekle beraber 5 gün içerisinde sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmektedir. Ameliyat sonrası kulak bölgesinde oluşabilecek olan şişlikler ve kızarıklıklar zamanla azalarak ortadan kalkmaktadır. Operasyon sonuçlarının gözlemlenebilir hale geldiği ilk 3 ay ameliyat bölgesi özellikle korunmalı ve doktorun ameliyat sonrası uyarılarına uyulmalıdır.

Kulak estetiği ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Kulak estetiği ameliyatı için gerekli olan cerrahi kesi kulak kepçesi arkasında kalacak ve kulak üzerinde görünmeyecek şekilde açılmaktadır. Operasyon sonrası atılan dikişlerle kapanan kesi hafif pembe bir çizgi şeklinde varlığını sürdürmektedir ancak özel kremlerin kullanımıyla ve zaman içerisinde belirginliği azalmaktadır.

Kulak estetiği ameliyatı sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olması dolayısıyla kulak estetiği ameliyatı anesteziye bağlı birtakım riskleri barındırmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanının ameliyat öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından operasyona bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, operasyon sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Operasyonun alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ameliyat ortamında gerçekleştirilmesi ameliyatın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Kulak estetiği ameliyatının fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi …. numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.