EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Thulium Lazer

Thulium lazer uygulaması nedir?

Thulium lazer uygulaması, cerrahi bir operasyon olmaması dolayısıyla estetik ve plastik cerrahi operasyonu kapsamında değil medikal estetik kapsamında değerlendirilen bir uygulamadır. Günden güne ilerleyen teknolojik gelişmeler ile medikal estetik alanında sıkça kullanılır hale gelen lazer sistemleri birçok farklı cilt problemini kısa süreli ve pratik uygulamalar ile gidermeyi amaçlamaktadır. Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.

Thulium lazer uygulaması nasıl yapılır?

Thulium lazer uygulamasına, estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun muayenesi sonrasında hastanın şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Hastanın yapısal özelliklerine ve ihtiyaç duyulan düzeltme işlemine göre Thulium lazer uygulamasının kapsamı belirlenmektedir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen uygulamada hasta herhangi bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Uygulama, cihazda bulunan başlık ile lazer enerjisinin sorunlu alanlarda cildin alt katmanına iletilmesi üzerine dayalıdır ve cihaz ayarlarından uygulama kapsamına göre farklı dalga boyu, atım sıklığı, tarama alanı genişliği, akım gücü ayarları seçilebilmektedir. Kapsamlı bir Thulium lazer uygulaması lokal anestezi için gerekli süre dahil olmak üzere 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Hasta uygulama tamamlandığı andan itibaren sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmekte ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara ilişkin bilgilendirilmektedir. Thulium lazer uygulamasında tek seansta giderilebilen cilt problemleri olmakla beraber bazı tedavilerde 1 ay arayla yapılacak 3 seans sonuçların daha başarılı olmasına katkı sağlamaktadır.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Thulium lazer uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Thulium lazer uygulaması vücudun genelinde hemen hemen her bölgede gerçekleştirilebilir bir nitelik taşımaktadır. Güneş lekesi, çil, akne izi, kırışıklık ve sarkma gibi problemlerin en çok ortaya çıktığı alanlar olan yüz ve boyun bölgesi; çatlak oluşumlarının sıkça gözlemlendiği göğüs, kalça, kol ve bacak bölgeleri uygulamanın sıkça gerçekleştirildiği alanlardır.

Thulium lazer uygulamasında nasıl bir makine kullanılır?

Thulium lazer, 1927 nm dalga boyuna sahip olan ve lazer teknolojisi ile çalışan güvenilir bir medikal estetik cihazıdır. Başlık seçeneklerine ve dalga boyu, atım sıklığı, tarama alanı genişliği, akım gücü ayarlarına sahip olan cihaz tedavinin kapsamına göre belirlenen tercih seçenekleri ile çalışmaktadır.

Thulium lazer uygulaması ile elde edilen etkiler ne kadar sürer?

Thulium lazer uygulaması ile elde edilen etkiler kişinin iç onarım mekanizmaları ile gerçekleştiği için tedavi niteliği taşımakta ve problemi giderme etkisi göstermektedir. Uygulamanın yapıldığı alanda veya başka alanlarda zaman içerisinde yeni lekeler, kılcal damar görünümleri, akne izleri, çiller, çatlaklar, yanık izleri gibi cilt problemleri olduğunda tekrarlanabilir olmasında sakınca olmayan Thulium lazer uygulaması tedavi amaçlı olarak yinelenebilmektedir.

Thulium lazer uygulaması sağlık açısından risk taşır mı?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyon olmaması dolayısıyla Thulium lazer uygulaması anesteziye bağlı riskleri barındırmamaktadır. Estetik ve plastik cerrahi veya medikal estetik alanlarında uzman bir doktorun uygulama öncesinde yapacağı muayene sonrasında, hastanın sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından uygulamaya bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, uygulama sürecine mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Uygulamanın alanında uzman bir doktor tarafından, profesyonel bir ekiple, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ortamda gerçekleştirilmesi uygulamanın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Thulium lazer uygulamasının fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi 0532 301 90 52 numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz ya da Soru İçin butonunu kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.