EnglishTürkçe
Randevu ve Sorularınız İçin 0532 301 90 52
OP. DR. SEDAT YILANCI
MENÜ KAPAT
+90 (532) 301 90 52 info@drsedatyilanci.com
EnglishTürkçe

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulaması nedir?

Lazer epilasyon uygulaması, lazer sistemleri aracılığıyla elde edilen lazer enerjisinin kıl köklerinde tahribat oluşturma amaçlı kullanıldığı bir epilasyon yöntemidir. İnsan vücudunda özellikle ergenlik dönemiyle birlikte artış gösteren kıllanma – tüylenme olağan bir süreçtir ve kıllar – tüyler cilt yapısının doğal bir parçasını oluşturmaktadır. Sağlık açısından bir problem teşkil etmeyen kıllanma ve tüylenme, hem kadınlarda hem de erkeklerde sosyal ve estetik açıdan bir problem niteliği taşımaktadır. Geçmiş dönemlerden bu yana ağda, cımbız, tüy dökücü krem ve tıraş bıçağı kullanımına başvurularak sağlanmaya çalışılan kılsız – tüysüz görünüm, günümüzde lazer sistemlerinin kullanımıyla diğer yöntemlere göre çok daha uzun vadeli ve daha etkili seviyede sağlanabilmektedir. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeyen uygulamada, lazer cihazından sağlanan ışın ve ısı ile kıl kökleri yakılmakta, bu sayede kılların doğal döngü içerisinde yeniden uzamasının önüne geçilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Lazer epilasyon uygulamasına kişinin şikayetlerine, taleplerine ve sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının kapsamı ve kullanılacak lazer sistemi kişinin yapısal özelliklerine (ten rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı gibi faktörler) göre belirlenmektedir. Soğutucu etkiye sahip olduğu için anestezi gerektirmeyen uygulamada hasta çok şiddetli bir acı veya ağrı hissi duymamaktadır. Uygulama, giderilmesi hedeflenen kılların ve tüylerin olduğu alanlarda lazer enerjisinin lazer başlığı ile cildin alt katmanına iletilmesi üzerine dayalıdır. Kişinin kıllarının yapısına ve uygulama bölgesine göre lazer sistemi üzerinden farklı dalga boyu, atım sıklığı, tarama alanı genişliği, akım gücü ayarları seçilebilmektedir. Kapsamlı bir lazer epilasyon uygulaması 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Hasta uygulama tamamlandığı andan itibaren sosyal yaşantısına normal şekilde devam edebilir hale gelmekte ve uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlara ilişkin bilgilendirilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasında 1 ay arayla yapılacak 4 – 8 seans sonuçların daha başarılı olmasına katkı sağlamaktadır.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

Lazer epilasyon uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması vücudun genelinde hemen hemen her bölgede gerçekleştirilebilir bir nitelik taşımaktadır. Kadınlarda koltuk altı, bikini bölgesi, kollar ve bacaklar; erkeklerde ise sırt ve göğüs bölgeleri uygulamanın sıklıkla gerçekleştirildiği alanlar olmaktadır. Yüz bölgesinde lazer epilasyona en çok ihtiyaç duyulan bölgeler ise; kadınlarda bıyık ve çene; erkeklerde ise sakal alanıdır.

Lazer epilasyon uygulamasında nasıl bir makine kullanılır?

Lazer epilasyon uygulamasında kullanılan lazer sistemleri lazer enerjisi ile çalışan güvenilir medikal cihazlardır. Lazer epilasyon uygulamasının hem açık hem de koyu renk cilt tiplerine sahip kişilerde etkili olabilmesini sağlayan farklı sistemler mevcuttur. Alexandrite lazer daha çok açık cilt rengine sahip hastalarda kullanılmakta, Diode lazer ve Q-Switched Nd: Yag lazer sistemleri ise koyu renk cilt tonuna sahip olduğu için lazer epilasyonun daha zor olduğu kişilerde tercih edilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması ile elde edilen etkiler ne kadar sürer?

Lazer epilasyon uygulaması ile elde edilen etkiler her seansta artmakta ve uygulama bölgesindeki kıllarda ve tüylerde gözle görülür azalma olmaktadır. Uygulamada, kıl köklerine yapılan müdahale ile kılların doğal döngü içerisinde yeniden uzamasının önüne geçildiği için geleneksel yöntemlerden çok daha uzun süreli sonuçlar elde edilebilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması sağlık açısından risk taşır mı?

Lazer epilasyon uygulaması öncesinde kişinin sahip olduğu diğer sağlık problemleri açısından uygulamaya bağlı oluşabilecek riskler değerlendirilmektedir. Hasta açısından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, uygulama sürecine mutlaka alanında uzman bir kişi tarafından yapılacak muayene sonrasında girmektir. Uygulamanın alanında uzman bir kişi tarafından, sağlık koşullarına uygun, gerekli teknik donanıma sahip bir ortamda gerçekleştirilmesi uygulamanın başarı oranının yükselmesinde ve risk düzeyinin düşmesinde en önemli noktalar olmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasının fiyatı nedir?

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen uygulamalara ve operasyonlara ilişkin merak edilen temel soruları cevapladığımız internet sitemizde fiyat açıklamasına yer verilememektedir. Operasyon ve uygulama ücretlerine yönelik daha detaylı bilgi almak ve muayene talebinde bulunmak için bizi 0532 301 90 52 numaralı telefon numaramızdan arayabilirsiniz ya da Soru İçin butonunu kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Op. Dr. Sedat Yılancı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0532 301 90 52

THULİUM LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazer sistemleri kapsamında yer alan Thulium lazer cihazı, bu amaca uygun şekilde hastaların estetik açıdan kaygı duyduğu leke, kılcal damar, akne izi, doğum lekesi, çil, çatlak ve yanık izleri gibi cilt problemlerine çözüm sağlamaktadır. Derinin dış katmanına hiçbir zarar vermeden cilt altı dokularda minimal hasarlar oluşturmayı ve bu sayede iyileştirici hücrelerin alanda faaliyette bulunmasını sağlayan uygulama, başlangıç düzeyinde kırışıklıkların ve sarkmaların toparlanmasında da olumlu etkiler göstermektedir.